uvodni stranka 1

1893

WILLIAM WRIGLEY

Američan William Wrigley mladší, původně prodejce mýdla a prášku na pečení, dává zákazníkům k nákupu jako pozornost žvýkací gumu. Obrovská obliba dárku ho inspiruje k vytvoření vlastní značky žvýkaček nesoucí jeho jméno.

uvodni stranka 2

1944

ZROZENÍ ORBITU

Výrobu žvýkaček v Americe za druhé světové války komplikuje nedostatek ingrediencí. Společnost posílá své poslední zásoby balíčků s označením Wrigley vojákům a na domácím trhu mezitím zavádí žvýkačky Orbit s pozměněnou recepturou.

uvodni stranka 3

1974

ČÁROVÝ KÓD

Žvýkačky značky Wrigley se v americkém Ohiu jako první zboží na světě začínají prodávat pomocí čárového kódu.

uvodni stranka 4

1976

STARONOVÉ JMÉNO

Orbit se po 30 letech znovu dostává na trh. Staronové jméno nese první žvýkačka bez cukru od společnosti Wrigley. Nejdříve se dá koupit pouze v Německu, Švýcarku a Holandsku, postupně si ale dobývá celý svět.

uvodni stranka 5

1992

ORBIT

Krátce po pádu železné opony se žvýkačky Orbit dostávají i do československých obchodů.

uvodni stranka 6

2001

ORBIT SE VRACÍ

Orbit se vrací do místa původu. Na začátku nového tisíciletí si ho poprvé od druhé světové války můžou koupit i zákazníci ve Spojených státech.

uvodni stranka 7

2003

ORBIT DROPS

V boji o zdravé zuby dostávají žvýkačky nečekanou posilu – bonbóny. Orbit Drops jsou totiž nejen bez cukru, uvnitř se navíc skrývá přírodní sladidlo xylitol, jež dokáže ničit škodlivé bakterie v ústech.

uvodni stranka 8

2007

ZÍSKÁVAJÍ PEČEŤ

Žvýkačky Orbit jako jedny z prvních získávají pečeť Americké dentální asociace, a to díky jejich klinicky ověřené schopnosti pomáhat v boji proti kazům a posilovat zuby.

uvodni stranka 9

2017

ORBIT WHITE

Českým zákazníkům se představuje nová řada žvýkaček Orbit White, které nechybí žádný z tradičních benefitů v oblasti dentální hygieny, pomocí speciálních modrých částeček navíc udržuje zuby přirozeně bílé.
#ORBITZVYKACKY
Sledujte nás na Instagramu