Orbit sugarless
VÝHODY ŽVÝKÁNÍ

ŽVÝKAČKY BEZ CUKRU

Čím je žvýkání žvýkačky bez cukru prospěšné?
Žvýkačka bez cukru osvěžuje dech a poskytuje lahodnou mátovou příchuť nebo různé ovocné příchutě. Pomáhá také chránit zuby před kazy a je jedním z prvků péče o ústní hygienu – společně s čištěním zubů, čištěním mezizubních prostor a kontrolních návštěv zubního lékaře. Zjistěte více.

CO SE DĚJE PO JÍDLE?

16x9 FLEX Number1.png

Po jídle a pití kyseliny produkované bakteriemi plaku napadají povrch zubů a mohou zbavit sklovinu minerálů, což zvyšuje riziko zubních kavit.
16x9 FLEX Number2.png

Zuby vystavené kyselinám rovněž čelí vyššímu riziku vzniku zubních kazů, což přispívá k rozvoji mnoha systémových onemocnění.
16x9 FLEX Number3.png

Sliny jsou přirozenou ochranou zubů. Pomáhají vypláchnout zbytky potravin a neutralizují kyseliny. Jsou také zdrojem minerálů potřebných k opravě skloviny.

ČÍM JSOU SLINY PROSPĚŠNÉ PŘI PÉČI O ZUBY?

CO
JSOU SLINY?

Sliny, tvořené z 99 % vodou, neustále omývají zuby a ústa. V průměru člověk denně vyloučí asi 0,5 litru slin. Může to však být i více, pokud jíme něco chutného nebo žvýkáme žvýkačku. Sliny regulují prostředí úst, které ovlivňuje zuby. Pokud pH klesne pod kritickou hodnotu 5,5, zuby začnou ztrácet minerály.

PROČ
JSOU SLINY DŮLEŽITÉ PRO ZUBY?

Sliny jsou nejdůležitější přirozenou ochranou ústní dutiny proti zubnímu kazu. Snížení jejich množství může vést k rozvoji zubního kazu, obtíží při žvýkání a polykání, a zvýšené náchylnosti ke zranění nebo infekci. U pacientů trpících suchými ústy (neboli xerostomií) je větší pravděpodobnost, že budou trpět většinou těchto stavů.
Orbit green

Sliny jsou přirozenou ochranou před kazy, a čím více jich je, tím fungují lépe. Nejjednodušší a velmi účinný způsob, jak zvýšit jejich množství v ústech, je žvýkat žvýkačku bez cukru, např. Orbit. Podle výzkumů žvýkání způsobuje zvýšení tvorby slin až desetinásobně. Takto stimulovaná produkce slin obsahuje více minerálů. Žvýkání žvýkačky bez cukru po dobu 20 minut, nejméně třikrát denně po jídle, pomáhá neutralizovat kyseliny způsobující plak.

LÉPE POZNEJTE FUNKCE SLIN

drop

HYDRATACE

pomáhá při žvýkání, polykání a mluvení
dings

ČIŠTĚNÍ

úst a zubů od zbytků jídla
shield

OCHRANA

neutralizuje kyseliny produkované bakteriemi plaku
burger

TRÁVENÍ

zahajuje odbourávání sacharidů
tooth arrows

REMINERALIZACE

umožňuje opravit počáteční fáze zubního kazu
tooth shield

ZABEZPEČENÍ

zabraňuje šíření bakterií, bojuje proti infekcím

JAK MŮŽE ŽVÝKÁNÍ ŽVÝKAČKY BEZ CUKRU POMOCI?

X10 icon 16x9.png

OCHRANA

Studie prokázaly, že žvýkání žvýkačky bez cukru zvyšuje vylučování slin až 10krát, navíc je obohacuje o vápník a fosfáty, což vám umožní účinněji chránit zuby před útoky kyselin.
graph icon 16x9.png

NEUTRALIZACE
KYSELIN

Žvýkačky je třeba žvýkat vždy, když se nám nepodaří vyčistit zuby po jídle. Nezapomeňte na to také po vypití kávy, šťávy, a dokonce i sycené vody, protože tyto výrobky vyvolávají kyselinovou reakci. Poškozená nebo oslabená sklovina je začátkem kazu.
tootharrows icon_16x9.png

DOPORUČENO
ODBORNÍKY

V současné době Světová zubařská federace FDI a asi 20 národních zubních asociací po celém světě potvrzují pozitivní vliv žvýkání žvýkačky bez cukru na zdraví zubů.

JAK BOJOVAT SE SUCHEM V ÚSTECH?

Pocit sucha v ústech je nejen nepříjemný, ale může být i bolestivý, a nezapomeňte, že může také vést k vážnějším problémům. Patří mezi ně zvýšené riziko zubního kazu, infekcí a celkové bolesti v ústech způsobené zánětem a poškozením sliznice. 

JAKÉ JSOU PŘÍZNAKY

SUCHA V ÚSTECH?

orbit drip
  • Infekce úst a slinné žlázy
  • Zubní kazy
  • Potíže s mluvením
  • Plísňové infekce
  • Obtížná konzumace suchého jídla
  • Bolestivé nebo nepříjemné polykání
  • Celkové nepohodlí v ústech
  • Nepříjemná chuť v ústech
voice balloon

PROČ
MÁM SUCHO V ÚSTECH?

Existují různé příčiny sucha v ústech:
• Existuje více než 400 běžně používaných léků, které mohou způsobovat sucho v ústech. Patří mezi ně antihistaminika a léky k léčbě deprese, nevolnosti nebo vysokého krevního tlaku;
• Radioterapie hlavy a krku může poškodit slinné žlázy a snížit slinění. Sucho v ústech, ale při normální produkci slin, je častý stav spojený hlavně s úzkostí, stresem nebo depresí;
• Sucho ráno po probuzení může být způsobeno dýcháním ústy;
• Také: autoimunitní onemocnění (Sjögrenův syndrom, sarkoidóza), dekompenzovaný diabetes, menopauza, anorexie, špatná výživa nebo hladovění.
voice balloon

CO
MOHU UDĚLAT, ABYCH ZABRÁNIL/A SUCHU V ÚSTECH?

• Čistěte si zuby a dásně pravidelně a důkladně fluoridovou zubní pastou, zejména po sladkém jídle a nápojích;
• Pravidelně navštěvujte svého zubaře a požádejte jej o radu ohledně stravy, fluoridových doplňků, pečetidel fisur, umělých slin a způsobů, jak zmírnit sucho v ústech;
• Časté pití vody může také pomoct;
• Stimulujte přirozenou tvorbu slin pomocí žvýkačky Orbit bez cukru. Jedná se o účinný a příjemný způsob, jak zmírnit příznaky sucha v ústech. Po žvýkačce stojí za to sáhnout zejména po jídle a pití, když nemáme možnost vyčistit si zuby nebo se to nehodí.
Graph_CZ

CO JE KŘIVKA PH?

Křivka pH ukazuje, jak se kyselost ústní dutiny mění působením cukrů v průběhu času. Různé části lidského těla mají různé úrovně kyselosti, v závislosti na jejich funkcích.

ÚROVEŇ PH SLIN

Hladina pH slin se blíží neutrálnímu pH (7,0), protože se skládají z 98 % z vody. Kyseliny obsažené ve stravě, stejně jako ty, které jsou produkovány bakteriemi plaku, po jídle a pití napadají povrch zubů a mohou zbavit sklovinu minerálů, což zvyšuje riziko zubních kavit.

Alt Image

ŽVÝKAT ORBIT

Žvýkání žvýkačky bez cukru po jídle pomáhá neutralizovat škodlivé kyseliny v ústech a zajistit zubům lepší péči!